Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

O projekcie: Równać szanse - zdobywamy szczyty, pokonujemy góry

Utworzono dnia 04.05.2022, 17:45

Równać szanse - zdobywamy szczyty, pokonujemy góry

Celem projektu jest wyrównanie szans młodych ludzi, pochodzących z małej miejscowości i wchodzących w dorosłe życie. Chcemy, by młodzi, dzięki udziałowi w projekcie, potrafili samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele, z perspektywą myśleli o własnej przyszłości, rozwijali swoje kompetencje społeczne przydatne zarówno w ich obecnym jak i dorosłym życiu. Wiodącym tematem projektu będzie nauka pokonywania swoich ograniczeń na różnych polach przez akces do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski (KZKGP), realizacją założeń klubu i prezentację swoich dokonań. Uczestnikami będzie młodzież(13- 19lat) zamieszkująca gminę Konstantynów. Podczas 6 miesięcy trwania projektu młodzi samodzielnie: dokonają rejestracji w KZKGP, założą profil projektu, zorganizują spotkanie z lokalnym zdobywcą KGP, zorganizują 2 wyjazdy studyjne w polskie góry, podczas których zmierzą się ze swoimi słabościami fizycznymi i charakteru, sprawdzą jak w uciążliwych warunkach potrafią współpracować w grupie, zorganizują wystawę fotograficzną z realizacji projektu, a także będą inspirowani do podejmowania nowych wyzwań: pozyskiwanie i współpraca z lokalnymi partnerami. Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie młodzi rozwiną swoje umiejętności organizacyjne, negocjacyjne, planowania, prezentacji siebie, swoich pomysłów i efektów pracy, troski o innych, pracy w grupie, umiejętności szukania sprzymierzeńców, zjednywania sobie innych. Sprawdzą się w nowych relacjach z ludźmi i instytucjami. Sprawdzą samych siebie, poznają swoje mocne i słabe strony.

Chcemy, aby po zakończeniu projektu młody człowiek:

-potrafił samodzielnie wyznaczać ważne dla siebie cele i skutecznie je realizować

-nie miał problemów w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i instytucjami

-miał doświadczenie w publicznym prezentowaniu swoich dokonań

-miał poczucie osobistego sukcesu

Dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów transportu i noclegów uczestników projektu na wyjazdy studyjne oraz przygotowanie wystawy fotograficznej.

Luty 2021

Rozpoczynamy projekt, w którym naszym zadaniem będzie zdobycie szczytów Korony Gór Polski.

W drodze na szczyty będziemy pracować nad sobą i poznawać lokalne środowisko.

Trzymajcie za nas kciuki.

Pozdrawiamy!

O naszych działaniach czytajcie na Facebooku na profilu: Zdobywcy KGP Konstantynów – Młodzi i Góry

Link do strony na FB

Marzec 2021

Otrzymaliśmy przesyłkę z projektowymi bluzeczkami  i innymi upominkami.

Dziękujemy Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za gadżety.

Teraz wyglądamy jak rodzina J

Kolejne spotkanie...

Skupiliśmy się na naszej okolicy, poznaliśmy środowisko oraz rozmawialiśmy jak możemy pomóc w jego rozwoju.

Zapisaliśmy również (jak na poprzednich spotkaniach) kolejne wyzwanie na nadchodzący czas oraz nawiązaliśmy kontakt z jednym Zdobywcą Korony Gór Polski, efekty niedługo.

W między czasie zadbaliśmy też o napełnienie naszych brzuszków (sami zamówiliśmy pizzę).

Kwiecień 2021

Sześcioro z uczestników projektu Równać Szanse 10 kwietnia wzięło udział w sprzątaniu okolic naszej rzeczki Czyżówki podczas akcji Operacja Czysta Rzeka (sztab: Czyżówka).

Podczas akcji poznaliśmy kilka osób ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej m.in. Pana Bogdana Korniluka, który jest czterokrotnym Zdobywcą Korony Gór Polski.

Wstępnie umówiliśmy się na spotkanie.

22 kwietnia wybraliśmy się na wspólną wycieczkę nad Bug, by sprawdzić swoją kondycję po kilkumiesięcznym siedzeniu w domu z powodu trwającej pandemii Covid-19. Po spacerze wzięliśmy się za sprawy organizacyjne naszego jutrzejszego spotkania z panem Bogdanem Kornilukiem, a także ustaliliśmy inne ważne kwestie naszego projektu.

Dodatkowo, z okazji jutrzejszego Dnia Książki zrobiliśmy parę ciekawych zdjęć, które możecie zobaczyć na naszej stronie na Fb.

Maj 2021

Aby odpowiednio przygotować się do naszych górskich wypraw, zaprosiliśmy na spotkanie czterech zdobywców Korony Gór Polski: Bogdana Korniluka, Janusza Śliwińskiego, Zbigniewa Kotkowskiego i Piotra Kościńskiego (wszyscy mieszkają w Białej Podlaskiej). Panowie opowiadali nam o swojej pasji do gór, przynależności do Klubu Zdobywców KGP, swoje górskie doświadczenia oraz odpowiedzieli na zadane przez nas pytania, dzięki czemu poczuliśmy się gotowi, by wyruszyć na górskie szlaki. Wyświetlona została również prezentacja multimedialna, na której ukazane były ich wspólne wyprawy. Pokaz przygotowany został przez jednego ze Zdobywców. Z ich rąk otrzymaliśmy książeczki zdobywców Korony Gór Polski, w których będziemy dokumentować zdobyte przez nas szczyty. Gości uraczyliśmy skromnym poczęstunkiem oraz w ramach podziękowania wręczyliśmy dyplomy i słodki upominek. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za spotkanie się z nami i podzielenie się swoją pasją i wiedzą.

Cześć Górom!

Górom cześć!

Kolejne wyzwanie za nami: wybór miejsca noclegowego i transportu. Ile osób tyle propozycji, a trzeba było wybrać jedno.

Najtrudniejsze było nawiązanie kontaktu.

Ale Mamy To!!!

Na spotkaniach, które ostatnio się odbyły, podzieleni na grupy zaplanowaliśmy naszą wycieczkę. Zamierzamy zdobyć Orlicę, Jagodną, Szczeliniec Wielki oraz Waligórę. Pomiędzy wspinaczkami odwiedzimy także inne ciekawe miejsca, jak na przykład Kaplicę Czaszek w Czermnej. Nie możemy się doczekać wyjazdu!

Czerwiec 2021

Uczestników projektu Równać Szanse można było spotkać na Rodzinnym Pikniku w Konstantynowie. Przygotowali quiz ze słodkimi nagrodami, opowiadali o projekcie, a zainteresowanym dawali wskazówki jak dołączyć do Klubu Zdobywców Gór Polski.

Pokonywali góry, górki i pagórki nieśmiałości .

Pierwsze kroki są najtrudniejsze.

Brawo!!!

O nas min. 2.49 - 3.36

Rodzinny piknik w Konstantynowie

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Imieniny